İnternet bağlantısı yok...
İnternete yeniden bağlanıldı...

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÜYELİK

Nasıl Üye Olabilirim?
Üye olmak için, abre.com.tr  ana sayfasında yer alan "Giriş Yap-Üye Ol" ikonuna  tıklayınız. Sizden istenilen bilgileri (zorunlu alanları) formda lütfen eksiksiz olarak doldurarak “Kaydet”e basınız.


Neden üye olmalıyım?

Alışveriş aşamasında, üye değilseniz üye olmanız istenecektir. Size sormuş olduğumuz üyelik bilgileri, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamamız ve önerileriniz doğrultusunda kesintisiz hizmet verebilmemiz amacı ile kullanılmaktadır. Sipariş takibinizi, üyelik girişi ile hesabınızdan çok daha kolay yapabilirsiniz. Üyelik bilgileri içerisinde aynı zamanda siparişiniz ile ilgili karşılaşabileceğiniz problemlerde, size sorulacak olan güvenlik bilgileri olacaktır.

Şifremi unutursam ne yapmayalım?

Şifrenizi unutmanız durumunda, ana sayfamızda bulunan "Üye Girişi" bölümünde yer alan "şifremi unuttum" linkini tıklayınız.


Üyelik avantajları nelerdir?

Alışveriş ve sipariş işlemlerinizi kolayca yaparak  zaman kazanabilirsiniz. Üyelerimize sağlanan özel avantajlardan, kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

SİPARİŞ

Almış olduğum ürünün montajı kime ait ?

Ürünlerimiz özel kargo paketinde demonte olarak teslim edilir. Kurulumu müşteriye aittir. Paketlerde, kolay ve eğlenceli kurulum şeması , kurulum için gerekli tüm tüm vida ve aksesuarlar bulunmaktadır. Ekstra sadece tornavidaya ihtiyacınız olabilir. Montaj esnasında karşılaştığınız herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri departmanımızdan telefonla destek alabilirsiniz.


Faturam koli'den çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Ürünleriniz sevk irsaliyesi ile teslim edilir. E-arşiv uygulaması kapsamında, faturanız sadece elektronik ortamda oluşturulur ve e-posta adresinize otomatik olarak gönderilir.

Kredi Kartı Güvenlik Onayı Nedir?

Bu onay kredi kartı sahibinin güvenliği için alınmakta olup, abre.com.tr güvenlik departmanı ve kullanmış olduğunuz kredi kartının ait olduğu banka aracılığıyla alınmaktadır (Banka kredi kartı sahibine ulaşır ve sistemimize onay gönderir). Her sipariş için bu onaya ihtiyaç duyulmamaktadır.  Gerekli görüldüğü takdirde banka güvenlik onayı talep edilir. Banka müşteriye ulaşamaz veya kredi kartı sahibi alışverişe onay vermezse, sipariş iptal edilir. Banka onayının gecikmemesi açısından bankada ve sistemimizde bulunan müşteri bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz.

Banka Güvenlik Onayı Süreci 24-36 saat arasındadır.Bu süre içerisinde halen bankadan onay gelmemesi durumunda sizi arayıp bankanızı arayıp iletişim bilgilerinizi güncellemenizi rica edebiliriz.

Banka onayının gecikmemesi açısından bankada ve sistemimizde bulunan müşteri bilgilerinizin güncel olmasına lütfen dikkat ediniz.


Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

Üye girişi yaptığınızda, "Siparişlerim" ekranından geçmiş siparişlerinizi ya da yeni verdiğiniz siparişinizin tüm aşamalarını görebilirsiniz. Bu bölümden sipariş id, ürün ve adedi, sipariş tarihi, ödeme durumu, sipariş durumu ve kargo takip numarası takip edilebilmektedir.  

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda kargo firması yetkilisine bildirmeniz yeterlidir. Ürünün eksik ya da hasarlı olduğu hallerde kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır.
 

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, yeni ürün teslimat adresinize gönderilecektir.

Ürünlerinizin garantisi var mı?

abre.com.tr’de satın almış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi bulunmaktadır. 

Ürünüm ulaşırken herhangi bir gecikme olabilir mi?

Sipariş adresinin kargo merkezlerine uzaklığı, sipariş teslim zamanında değişikliğe neden olabilmektedir. Kargoda oluşabilecek gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Kargo takip numaranızı kullanarak takip edebilir, kargo firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. 

abre.com.trde yer alan tüm ürünlerin stok güncellemeleri sürekli yapılmaktadır. Nadiren de olsa sipariş ettiğiniz ürün o an itibariyle stoklarımızda bulunamıyorsa bundan dolayı bir gecikme yaşanılabilir. Böyle bir durumda size, irtibat numaranızdan veya e-posta aracılığıyla ulaşılarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Ürününüzü aldım montajını yapamıyorum. Ücretli olarak kurulum yapıyor musunuz ?

Maalesef çyle bir hismetimiz bulunmamaktadır.


ÖDEME

Faturalama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

Ürünleriniz sevk irsaliyesi ile teslim edilir. E-arşiv uygulaması kapsamında, faturanız 

sadece elektronik ortamda oluşturulur ve e-posta adresinize otomatik olarak gönderilir.  

 

KDV fiyatlara dahil mi?

abre.com.tr’de tüm ürünlerimize KDV dahildir. Sitemizde yer alan ürün fiyatlarımız TL. cinsinden belirtilmiştir.

Kredi kartımın onay vermemesinin nedeni ne olabilir?

Kullanmış olduğunuz kredi kartının limiti yetersiz olabilir.
Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.

Kart numaranızı hatalı girmiş olabilirsiniz.

Kartınızın son kullanma tarihini yanlış girmiş olabilirsiniz.

Ödeme sayfasında kredi kartınızın CVC numarasını yanlış girmiş olabilirsiniz.

Daha önce kayıp ihbarı yapılmış ya da iptal edilmiş bir kartı kullanıyor olabilirsiniz.

Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

Kullandığınız kart bir ek kart ise ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olabilir.

Kredi kartı onay problemleriyle ilgili olarak bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

abre.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerin ödemesini, banka kartı veya kredi kartı, seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. 

İADE

Ürünü hangi durumlarda ve ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizi, ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile (faturası ve diğer aksesuarları) iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü iade etmeden önce tarafımıza iade edeceğiniz ürünle ilgili bilgi veriniz. Ürünü; faturası, irsaliyesi veya irsaliyeli faturası ve orjinal aksesuarları ile birlikte size teslimatı yapan kargo firması(YURTİÇİ-CEVA) ile gönderiniz.

GÜVENLİK

abre.com.tr güvenli mi?

abre.com.tr’de sipariş öncesi ve sonrası vermiş olduğunuz tüm bilgiler %100 güvenlik altındadır. Sipariş vermiş olduğunuz ürünler, belirtilen süreler içerisinde teslimat adresinize ulaştırılır. Sipariş takip ekranından ve (eğer bir gecikme ya da sıkıntı var ise ) size göndereceğimiz maillerden siparişinizin durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görülebilir mi?

Kişisel bilgileriniz, abre.com.tr tarafından size daha iyi hizmet sunmak amacı ile veri tabanımızda gizlenmektedir.  Alışveriş işleminiz sırasında doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz detaylar, bilgiler (kredi kartı vb.) SSL teknolojisi ile şifrelenip, abre.com.tr sistemleri tarafından otomatik olarak anlaşmalı bankalara iletilir ve provizyon alınır. abre.com.tr yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankanızdan başka kimse erişemez. Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan adoremobilya.com sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla %100 güvenlik altına alınır.

SSL nedir?

abre.com.tr’de girdiğiniz tüm verilerin gizliliği ve bütünlüğü SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. abre.com.tr sanal mağaza işlemlerinin yürütüldüğü sunucu

(Server) bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar güvenlik duvarlarına (Firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. SSL (Secure Socket Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Chrome, Mozilla, Internet Explorer vs.) tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

GARANTİ

Garanti şartlarınız nelerdir ? Hangi durumları kapsar ?
  • Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve Abre markalı ürünler için iki (2)yıldır.
  • Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.
  • Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna,servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta,         iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
  • Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.    

 

 

Yükleniyor...